Grüner Veltliner Manila 2020 Anita und Hans Nittnaus

Přírodní Ocenění
465 Kč –39 %
Mjpg
465 Kč –39 % 280 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Novosvětská a z Veltlínu. Ctí tradice, a proto si může dovolit je překračovat. Spontánně fermentováno, lisováno až 10 dnů před koncem kvašení, dokvášeno jako mošt. Posečená louka ve vůni a okouzlující směs ovoce, pražených oříšků, másla a sladkého koření na patře. Víno od nastupující generace ve vinařství Nittnaus. Jsme rádi, že vám můžeme nabízet vína od rodinných vinařství. Především ta rakouská mají za sebou dlouhou a nepřerušenou tradici. Je krásné vidět, jak pokračování v rodinném řemesle se pro mladé v těchto rodinách nestává povinností, ale ctí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Často odjíždějí do zahraničí a vracejí se plni nápadů. A také hrdosti na to, jak jejich předci rozuměli intuitivně věcem, na které věda dodnes hledá odpovědi. Sami pak hledají své cesty k vínům a často tak v rámci vinařství vznikají buď jednotlivá vína nebo celé řady těchto "mladých a nekonvenčních" vín. Jedno z nich máte před sebou. Veltlínské zelené Manila je ve vůni intenzivní, s výrazným projevem sušeného ovoce, vlhkého letního sena a tropického ovoce. Patro je suché a plné až s lehce olejnatým projevem, dlouhou komplexní dochutí po sušeném ovoci, sladkém koření, přepuštěném teplém másle a restovaných lískových oříšcích. Komplexní a výrazné víno s osobitým senzorickým charakterem.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2022 - Prague Gold - 89 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Veltlínské zelené
Cukr: Suché
Země: Rakousko
Oblast: Burgenland
Podoblast: Neusiedlersee
Produktová řada: Manila
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 11.4
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Jakostní
Sdružení: Pannobile
Ocenění: Prague Wine Trophy
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Zbytkový cukr: 0.7
Kyselina: 5.6
Vinařství: Anita und Hans Nittnaus
Párování: rakouská kuchyně
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu, s první písemnou zmínkou datovanou až do roku 1684. Současné vinařství bylo založeno v roce 1927. Aktuálně jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku, konzumenty i odbornou veřejností ctěný producent špičkových červených vín.

Vinařská oblast: Burgenland

Vinařská podoblast: Neusiedlersee

22 ha vinic

250 tisíc lahví ročně

1684 založeno

Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je skutečným rakouským pionýrem a průkopníkem biodynamického vinařství. Svým jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií a důrazem na detail a maximální čistotu a autentičnost vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci. Všechna svá vína vyrábí bez použití jakýchkoliv chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Je mimo jiné zakladatelem prestižního uskupení PANNOBILE a vášnivým hudebním skladatelem a pianistou.

Nejznámější je řada červených vín, která zahrnuje prémiová cuvée Comondor, Pannobile a také Frankovku/ Blaufränkisch. Cuvée Comondor, s nímž se Nittnausovi podařilo počátkem 90. let 20. století dostat mezi burgenlandskou vinařskou elitu, je známé svou hloubkou a strukturou. Pannobile cuvée je vyrobené z autochtonních odrůd Zweigelt a Blaufränkisch, které může mít v jednotlivých ročnících zcela odlišný poměr obou odrůd. Z Leithabergu, kde má Nittnaus vinice s vápencovou a břidlicovou půdou, pochází několik prvotřídních vín odrůd Blaufränkisch a Chardonnay. Při vší rozmanitosti mají tato vína z různých lokalit několik společných rysů: mírný obsah alkoholu, živost, puristickou komplexnost a podmanivost, která si vás získá a nepustí. Zkušenosti ukázaly, že prémiová vína Nittnaus mají obrovský archivační potenciál, např. cuvée Comondor je vhodné k archivaci na 25 a více let.

Jsme rádi, že můžeme dovážet tato špičková vína do České republiky. Zažít autentická vína v nejvyšší  kvalitě je radost a zážitek i pro zkušené znalce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.