Grüner Veltliner Manila 2020 Anita und Hans Nittnaus

410 Kč
Skladem (44 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023
Možnosti doručení

Novosvětská a z Veltlínu. Ctí tradice, a proto si může dovolit je překračovat. Spontánně fermentováno, lisováno až 10 dnů před koncem kvašení, dokvášeno jako mošt. Posečená louka ve vůni a okouzlující směs ovoce, pražených oříšků, másla a sladkého koření na patře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno od nastupující generace ve vinařství Nittnaus. Jsme rádi, že vám můžeme nabízet vína od rodinných vinařství. Především ta rakouská mají za sebou dlouhou a nepřerušenou tradici. Je krásné vidět, jak pokračování v rodinném řemesle se pro mladé v těchto rodinách nestává povinností, ale ctí. Často odjíždějí do zahraničí a vracejí se plni nápadů. A také hrdosti na to, jak jejich předci rozuměli intuitivně věcem, na které věda dodnes hledá odpovědi. Sami pak hledají své cesty k vínům a často tak v rámci vinařství vznikají buď jednotlivá vína nebo celé řady těchto "mladých a nekonvenčních" vín. Jedno z nich máte před sebou. Veltlínské zelené Manila je ve vůni intenzivní, s výrazným projevem sušeného ovoce, vlhkého letního sena a tropického ovoce. Patro je suché a plné až s lehce olejnatým projevem, dlouhou komplexní dochutí po sušeném ovoci, sladkém koření, přepuštěném teplém másle a restovaných lískových oříšcích. Komplexní a výrazné víno s osobitým senzorickým charakterem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Anita und Hans Nittnaus
Odrůda: Veltlínské zelené
Zbytkový cukr: 0.7
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Burgenland
Podoblast: Neusiedlersee
Obsah alkoholu: 11.4
Kyselina: 5.6
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Jakostní
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Země: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu, s první písemnou zmínkou datovanou až do roku 1684. Současné vinařství bylo založeno v roce 1927. Aktuálně jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku, konzumenty i odbornou veřejností ctěný producent špičkových červených vín.

Vinařská oblast: Burgenland

Vinařská podoblast: Neusiedlersee

22 ha vinic

250 tisíc lahví ročně

1684 založeno

Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je skutečným rakouským pionýrem a průkopníkem biodynamického vinařství. Svým jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií a důrazem na detail a maximální čistotu a autentičnost vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci. Všechna svá vína vyrábí bez použití jakýchkoliv chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Je mimo jiné zakladatelem prestižního uskupení PANNOBILE a vášnivým hudebním skladatelem a pianistou.

Nejznámější je řada červených vín, která zahrnuje prémiová cuvée Comondor, Pannobile a také Frankovku/ Blaufränkisch. Cuvée Comondor, s nímž se Nittnausovi podařilo počátkem 90. let 20. století dostat mezi burgenlandskou vinařskou elitu, je známé svou hloubkou a strukturou. Pannobile cuvée je vyrobené z autochtonních odrůd Zweigelt a Blaufränkisch, které může mít v jednotlivých ročnících zcela odlišný poměr obou odrůd. Z Leithabergu, kde má Nittnaus vinice s vápencovou a břidlicovou půdou, pochází několik prvotřídních vín odrůd Blaufränkisch a Chardonnay. Při vší rozmanitosti mají tato vína z různých lokalit několik společných rysů: mírný obsah alkoholu, živost, puristickou komplexnost a podmanivost, která si vás získá a nepustí. Zkušenosti ukázaly, že prémiová vína Nittnaus mají obrovský archivační potenciál, např. cuvée Comondor je vhodné k archivaci na 25 a více let.

Jsme rádi, že můžeme dovážet tato špičková vína do České republiky. Zažít autentická vína v nejvyšší  kvalitě je radost a zážitek i pro zkušené znalce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.