Pálava Maidenburg 2018, pozdní sběr Reisten

Poslední kusy
Značka: Reisten
295 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Extraktivní víno slámově žluté barvy se zlatavými okraji. Bohaté herbální aroma s dotekem růže, mateřídoušky a meduňky s výrazným kořenitým podtónem. V plné, strukturovaně ovocné chuti převažují tóny kandovaných pomerančů, akátového medu a grepové kůry. Vyšší zbytkový cukr elegantně doplňuje šťavnatá kyselinka. Hrozny z integrované produkce byly sbírány ručně při cukernatosti 23 °NM . Macerace rmutu probíhala při nízké teplotě po dobu 18 hodin. Následovalo lisování, šetrné odkalení a řízená fermentace. Víno zrálo 3 týdny na hrubých kalech, poté bylo školeno, šetrně filtrováno a zrálo v nerezovém tanku po dobu 1 roku.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Pálava
Cukr: Polosladké
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Maidenburg
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Obec: Pavlov
Vinice: Slunný vrch
Klasifikace: Pozdní sběr
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: 2418
Zbytkový cukr: 19
Kyselina: 6.2
Vinařství: Reisten
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
reisten

Hluboká mineralita a kořeněné aroma jsou charakteristickými znaky vín z pálavského vinařství Reisten. Do chuti se promítají nejenom specifické podmínky tohoto věhlasného regionu, ale také šetrné zacházení s vinicemi a ohleduplný přístup vinařů k přírodě.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

42 ha vinic

300 tisíc lahví ročně

1999 založeno

Vinice tohoto mikulovského vinařství se rozprostírají po území tří historicky významných vinařských obcí. A hlavním záměrem vzniku vinařství Reisten bylo zprostředkovat milovníkům vína autentickou chuť tohoto regionu. Od této myšlenky se odvíjel i výběr odrůd, převážně burgundských, jako je Pinot blanc Gris, ale také Riesling a Ryzlink vlašský. Právě ty umožnily využít specifický charakter zdejších viničních tratí a přenést jej do vína.

Díky tomu vznikají ve vinařství Reisten osobitá vína, ze kterých takřka cítíte atmosféru Středomoří. Ve vůni rozpoznáte mateřídoušku, dobromysl i třemdavu a nitro vám rozehřeje hluboká mineralita a kořenitost, která vyvolává pocit letmých pohlazení slunečními paprsky. Reisten vyrábí především bílá vína, mezi speciality se řadí Pinot blanc, Riesling, Sauvignon blanc, Chardonnay, Ryzlink vlašský, Pinot gris a Gewürztraminer. Zastoupeny jsou ale i některé modré odrůdy, jako Merlot, Pinot noir a Svatovavřinecké.

Šetrné zacházení s vinicemi, ohleduplný přístup k přírodě a věrnost původním odrůdám se odměňují vskutku jedinečnými víny, která zaujmou významné místo ve vaší domácí vinotéce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.