Pinot Blanc sur lie SUPREMUS 2019 Vinařství Václav

Přírodní Pouze u nás
410 Kč
Skladem (88 ks)
Můžeme doručit do:
5.6.2023
Možnosti doručení

Špičková Rulanda bílá z limitované šarže, kterou v současnosti najdete výhradně jen u nás na Umění vína. 0g zbytkového cukru, 100% hebkost.

Rodný list k Rulandskému bílému

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno zrálo přibližně 10 měsíců na jemných kalech (sur lie) v několika typech barrique sudů, což se v charakteru vína projevuje tóny vyzrálého tropického ovoce, kandovaného citrusového ovoce a sladkého exotického koření. Víno je téměř bez zbytkového cukru, vinařství uvádí hodnotu 0,0 g/l, ale i tak se projevu úžasnou hebkostí a neuvěřitelně dlouhou sametovou dochutí. Vhodné jak k okamžité degustaci, nejlépe při párování s vhodným pokrmem, ale i dalšímu ležení a archivaci minimálně po dobu 4-5 let.

Doporučujeme láhev otevřít alespoň 30 min. předem a podávat při teplotě 14-15˚C

Řada SUPREMUS - špičková vína Vinařství Václav. Selekce těch nejlepších hroznů, limitovaná sklizeň, plná, mohutná, intenzivní a zároveň vyvážená chuť. SUPREMUS, to jsou komplexní, velká vína, určená k archivaci 5 a více let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Vinařství Václav
Odrůda: Rulandské bílé
Produktová řada: SUPREMUS
Zbytkový cukr: 0.2
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 13.5
Kyselina: 5.4
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Kurdějov
Šarže: S12/2019
Vinice: Díly
Země: Česká republika
Technologie: Sur lie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Umění vína má čest být oficiálním a výhradním eshopem vín Vinařství Václav. Vína za ceny vinařství s doručením ve stejný den po Praze nebo druhý den bezpečnou přepravou po celé České republice.

 Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

vinarstvi vaclav

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín v produktových řadách. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s enologem Tomášem Vacenovským, s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym.

Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás. Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.