Ruster Ausbruch 2017, DAC Ernst Triebaumer

Přírodní Ocenění
920 Kč
Skladem (7 ks)
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení
Noblesní sladké dezertní víno DAC Ruster Ausbruch. Špičkový digestiv při večeři s přáteli, pohlazení po duši na konci dne, dárek, který potěší hned, ale i za dvacet let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno má intenzivní a expresivní nos s projevem vyzrálého a sušeného tropického ovoce, citrusové kůry s tóny medu, nektaru a květů šafránu, v závěru s projevem citrusového ovoce a teplého koření. Patro je sladké, plné, mohutné až olejnaté s projevem peckového ovoce a tóny sušených meruněk, broskví a hrušek s dobrou šťavnatou kyselinou a neuvěřitelně dlouhou krémově-kořenitou dochutí. Vhodné ke speciálním příležitostem.

Vína Ruster Ausbruch DAC musí splňovat požadavky pro Trockenbeerenauslese (výběr ze suchých bobulí). Mohou být vinifikována z jedné nebo více bílých odrůd pro jakostní vína. Mohou se použít pouze selektivně ručně sbírané bobule napadené botrytidou a sklizené ve svobodném městě Rust. Minimální cukernatost moštu je 30° KMW. Toto víno musí být také lahvováno v Rustu.

Ocenění:

  • Falstaff - 95 bodů
  • A la carte - 97 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Chardonnay, Ryzlink vlašský, Sauvignon
Cukr: Sladké
Země: Rakousko
Oblast: Burgenland
Podoblast: Leithaberg
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13
Ročník: 2017
Objem: 0.375
Obec: Rust
Klasifikace: Výběr z cibéb
Ocenění: A la carte, Falstaff
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Vinařství: Ernst Triebaumer
Apelační systém: DAC Ruster Ausbruch
Párování: sýry, rakouská kuchyně, dubliner

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Naprosto unikátní vinařství v našem portfoliu, kterému se daří skloubit produkce komerčně superúspěšných špičkových vín a filozofie pomalého života obsahující nejen naprosto přírodní přístup k vinicím a vínům, ale i k životu jako celku.

Vinařská oblast: Burgerland

Vinařská podoblast: Leithaberg DAC + Rust

 

15 ha vinic

100 tisíc lahví ročně

1691 založeno

RP

Tradiční malé rodinné vinařství s bohatou a dlouhou historií produkce vín z vlastních vinic v katastru městečka Rust již od roku 1691. Specialista na červená vína z typických a tradičních místních odrůd a s vlajkovou lodí v odrůdě Frankovka, ze které produkuje úžasná červená vína, jež jsou vyhledávaná nejen v Rakousku, ale i ve vyhlášených světových restauracích od Hong-Kongu, přes New York City, Londýn až po Berlín, Hamburg a domácí Vídeň. 

Vinařství s velice specifickým a osobitým přístupem nejen k pěstování vinic a produkci vín, ale i ke svému bezprostřednímu životnímu prostředí a každodennímu vlivu vinařství na své okolí, biotop a komunitu. Vinařství, které tvrdí, že biodynamická certifikace DEMETER je jen základ a nutné minimum čisté produkce naprosto autentických a přirozených vín s jasným a nezkresleným terroir charakterem. 

Tento přístup však ani zdaleka nebrání produkci naprosto exkluzivních, rafinovaných a bez jakékoliv nadsázky VELKÝCH červených vín, jejichž kvalitu mimo jiné oceňují takové světové vinařské autority, jakými je Robert Parker, který vinařství Weingut Ernst Triebaumer udělil speciální zelenou známku jako vínařství s produkcí špičkových vín a zároveň s nadstandardním a inspirativním přístupem k životnímu prostředí a budoucnosti na naší planetě. 

Touto známkou a hodnocením se může pochlubit pouhých 24 vinařství na celém světě a pokud chcete tato opravdu unikátní a jedinečná vína ochutnat, tak jedině na Umění vína jako výhradního dovozce a zástupce vín pro trh v České republice. 

Samostatnou a jedinečnou kapitolu v nabídce vinařství tvoří Ruster Ausbruch. Tato přírodně sladká vína s chráněnou certifikací původu (Ruster Ausbruch DAC) jsou vnímána jako nejtradičnější rakouská vína se staletou historií. Triebaumerovi považují výrobu tohoto vína za privilegium, jeho věhlas a kvalita umožnila rozvoj regionu, a tak i oni chtějí přispět svým dílem v současnosti. Víno je oblíbeným digestivem, bývá spojováno s paštikou z husích jater a v dnešní době, kdy už se párování vína a jídla nedrží úzce vymezených spojení, nabízí spoustu kulinářských možností. 

U Triebaumerů jsme měli možnost ochutnat ročníky až do roku 1999 a přinášíme vám jedinečnou možnost zažít tohle „slunce v láhvi“. Pokud se se sklenkou Ausbruchu rozhodnete zakončit den, věříme, že si vás tahle vinná meditační praxe získá. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.