Ryzlink vlašský Maidenburg 2019, pozdní sběr Reisten

Ocenění
Značka: Reisten
265 Kč
Skladem (39 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Možnosti doručení
Typická minerální vůně s jemnými citrusovými tóny a lehkým dotekem vůně žlutého ovoce. V závěru aroma můžete vnímat vůni čerstvého jablíčka, podtrženou lehkou petrolejovou stopou. Plná chuť je typická svou pikantní kyselinkou, šťavnatou ovocností a výraznějším minerálním projevem, kdy v dochutí můžete vnímat jemné tóny meruňkové pecky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výroba

Hrozny z integrované produkce byly sbírány ručně při cukernatosti 22 °NM a okamžitě lisovány. Následovalo šetrné odkalení, řízená fermentace v nerezovém tanku o objemu 600 l. Víno zrálo 6 týdnu na hrubých kalech, poté bylo školeno a šetrně filtrováno.

Ročník 2019

Přestože výnosy hroznů byly nižší než v předešlém roce, hodnotíme ročník 2019 velmi dobře. Jarní mrazíky naše vinohrady nezasáhly a počasí bylo teplotně i srážkově vyrovnané. Téměř ideální povětrnostní podmínky napomohly k vytvoření vyššího poměru přírodních kyselin v hroznech. V první polovině září jsme zahájili sklizeň kvalitních a zdravých hroznů. Vína tohoto ročníku jsou harmonická s výrazným aromatickým profilem a disponují množstvím kyselin, díky kterým získala vysoký potenciál dalšího zrání.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2021 Mikulovská podoblast - Zlatá medaile
  • Decanter 2021 Bronze

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Reisten
Odrůda: Ryzlink vlašský
Produktová řada: MAIDENBURG
Zbytkový cukr: 3.3
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12
Kyselina: 5.6
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Pavlov
Ocenění: Národní soutěž vín, Decanter
Šarže: 419
Vinice: Slunný vrch
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
reisten

Hluboká mineralita a kořeněné aroma jsou charakteristickými znaky vín z pálavského vinařství Reisten. Do chuti se promítají nejenom specifické podmínky tohoto věhlasného regionu, ale také šetrné zacházení s vinicemi a ohleduplný přístup vinařů k přírodě.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

42 ha vinic

300 tisíc lahví ročně

1999 založeno

Vinice tohoto mikulovského vinařství se rozprostírají po území tří historicky významných vinařských obcí. A hlavním záměrem vzniku vinařství Reisten bylo zprostředkovat milovníkům vína autentickou chuť tohoto regionu. Od této myšlenky se odvíjel i výběr odrůd, převážně burgundských, jako je Pinot blanc Gris, ale také Riesling a Ryzlink vlašský. Právě ty umožnily využít specifický charakter zdejších viničních tratí a přenést jej do vína.

Díky tomu vznikají ve vinařství Reisten osobitá vína, ze kterých takřka cítíte atmosféru Středomoří. Ve vůni rozpoznáte mateřídoušku, dobromysl i třemdavu a nitro vám rozehřeje hluboká mineralita a kořenitost, která vyvolává pocit letmých pohlazení slunečními paprsky. Reisten vyrábí především bílá vína, mezi speciality se řadí Pinot blanc, Riesling, Sauvignon blanc, Chardonnay, Ryzlink vlašský, Pinot gris a Gewürztraminer. Zastoupeny jsou ale i některé modré odrůdy, jako Merlot, Pinot noir a Svatovavřinecké.

Šetrné zacházení s vinicemi, ohleduplný přístup k přírodě a věrnost původním odrůdám se odměňují vskutku jedinečnými víny, která zaujmou významné místo ve vaší domácí vinotéce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.