Sada "Peace Wine" Kadrnka

Ocenění
Značka: Kadrnka
2 120 Kč –5 %
uv kadrnka produktkrabice 20220513 122439
2 120 Kč –5 % 2 014 Kč
Skladem (20 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Limitovaná edice 6 krásných Ryzlinků vlašských od Jindry Kadrnky. Z Březí, z Dunajovských kopců, z kraje Vlašáků. Vlašák v srdci, vlašák v duši, vlašák ve sklenici. Peace Wine. ZDARMA dárek – originální WINEBAG!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rádi vám víno popisujeme, přibližujeme, ale tady je naše práce marná. Popsal ho už sám Jindra a s tím nemá smysl se porovnávat. Takže předáváme slovo a nechme promluvit samotného mistra:

Peace Wine - zkrátka jen pozdrav

Heslo či zdravice. Vzpomínka na jeden z hudebních milníků doby, který znamenal také hodně pro spoustu dalších hudebníků poté.

Všechny limitky vždy byly, jsou a budou v duchu milované hudby, která je nedílnou součástí našeho života a vinařství. Zároveň se také dotýká aktuální nálady, pocitů a stavu mezi lidmi.

Cílem je naladit na pozitivní notu, odlehčit chmury, nakopnout k lepšímu pohledu a přístupu a vychutnat si výjimečnost sady vín.

A samozřejmě je to vždy HLAVNĚ O VÍNĚ!!!

Vůbec poprvé se sešla plná bedna Vlašáku, což je zásadní odrůda Mikulovska, Dunajovských kopců, Březí a našeho vinařství obzvlášť.

Velký důraz je zde na nové rozdělení našich vín do tří úrovní, jednoduše řečeno, na co které víno je a co s ním nejlépe.

Systém (náš nese označení dle K2, K3 a K4 ) je dle inspirace ze zahraničí a věřím, že vnese jasné odpovědi na otázky kolem vína. Je tomu věnováno dost místa na obalu a i po přechutnání celé sady by to mělo dávat smysl.

A závěrem dodávám, že polovina vína je mimo bednu k dostání už jen přes vybrané partnery, bo my už ho na standartní etiketě nemáme a jsou vyprodána..... 

A úplně na závěr, že součástí je tradiční march, nyní v podobě super Winebagu s Jindrou na odznáčcích.

Jindra

Vína, která v limitce najdete, jsou již zatříděna podle nového Kadrnkovic káčkového systému.  V sadě Peace Wine máte možnost projít všechny tři kategorie a ještě u jedné jediné odrůdy! Jedinečné! Pojďme tedy na to:

K2

Ryzlink vlašský Slunný vrch 2020

Vlašák je zelenkavě žluté barvy se střední viskozitou. Vůně je po svěžím a čerstvém ovoci s tóny kvetoucí louky a minerálním závěrem. Chuť je výrazně minerální a slaná plná citrusového ovoce, zeleného kiwi, jemně kořenitými podtóny a slanou dochutí. Víno je z mladých vinic z Pavlova a zrálo v kombinaci dřevěných sudů a nerezu.

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Zelenkavě žlutý Vlašák je vůni plný čerstvého ovoce s tóny zralých hroznů, citrusů, zelených jablek, žlutých rynglí s minerálním závěrem. Chuť je velmi živá, šťavnatá, výrazně ovocitá se slanou dochutí. Krásně pitelný Vlašák prezentující K2 a mladou vinici z Ořechové hory.

K3

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Zlatožlutý Vlašák je pěkné viskozity. Vůně je čistá a intenzivní s tóny mandarinek, zralého žlutého ovoce, citrusů s květinovými tóny a medovo minerálním závěrem. Chuť je opulentní, živá a šťavnatá s tóny zralého čerstvého ovoce a dlouhou slanou dochutí. Vlašák, ve kterém byla kombinace mladých a starších vinic, ve dvou sklizních a kombinace zrání vína v nerezu a dřevě.

Ryzlink vlašský Liščí vrch 2021

Vlašák je zlatožluté barvy s velmi dobrou viskozitou. Vůně je krásně ovocitá, jemně kořenitá a strukturovaná s herbálními tóny, kde převládají červené grepy, pražené mandle a vlašské ořechy. Chuť je šťavnatá, živá, řízná a plná čerstvého ovoce, ořechů s tóny lučních květů. Tento Vlašák pochází z kombinace vinic starších i mladších. Polovina vína kvasila a zrála v dubovém sudu a polovina v nerezu.

K4

Ryzlink vlašský Liščí vrch 2020

Vlašák je zlatavé barvy s dobrou viskozitou. Vůně je krásně nazrálá s výraznými tóny sušeného ovoce, pomerančové kůry, pražených mandlí, slaného karametu a ušlechtilého dřeva. Chuť je výrazně strukturovaná, ovocitá a kořenitá se slanou dochutí. Vlašák pochází z vinic starších 50 let. Víno kvasilo a zrálo rok v kombinaci dubových a akátových sudů.

Ryzlink vlašský Ořechová hora 2021

Tento Vlašák je výrazně zlatožlutý a krásně olejovitý. Vůně výrazně medová, citrusová, rozinková, velmi bohatá s tóny meruňkové marmelády a ušlechtilé botrytidy. Chuť je velmi živá, opulentní a plná přezrálého ovoce, tónů meruněk, kůry mandarinek, čerstvého medu s výraznou minerální, slanou a dlouhou dochutí. Vlašák pochází z vinic starších 55 let a víno kvasilo a zrálo v akátových a dubových sudech.

Chcete poznat Jindrova vína napříč odrůdami? Zkuste jeho další limitované edice:

Hudební legendy a nebo opravdu nabušenou Power of Wine.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Ryzlink vlašský
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Bílé
Ročník: 2021, 2020
Objem: 0.75
Sdružení: Dunajovské kopce
Ocenění: Vinařství roku
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Vinařství: Kadrnka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kadrnka je rodinné vinařství hospodařící v okolí Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nyní již čtvrtá generace vinařů vytváří vína v duchu integrované produkce. Důraz na práci ve vinici, minimalizace zásahů, šetrný přístup ke keři, hroznu i vínu celkově dává vzniknout vínům s osobitým charakterem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

Ocenění: Vinařství roku

11 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Ve vinařství Kadrnka věří, že to nejlepší víno vzniká už na vinici. Ideální hrozen musí být poctivě a zkušeně veden po celé cestě jeho života až do stočení do lahve. A že ta cesta něco zabere.

Na 11 hektarech viničních tratí zvukomalebných jmen ve vinařství Kadrnka vzniká ze 70 % Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský. Jsou to odrůdy, které ve zdejším podnebí a půdních podmínkách nejlépe prosperují. Kadrnka o vinice pečuje v souladu s Integrovanou produkcí a záměrem je postupně se přesunout ke kompletnímu bio pěstování. Každá trať a stáří vinice má vlastní šarži a unikátní chuťové vlastnosti. Kromě zmíněných typických odrůd zde pěstují Pálavu, Chardonnay, Rulandské bílé, Veltínské zelené a Johaniter a Merlot.

Na každém hektaru půdy se pne až 6000 keřů a z každého jednoho ve vinařství průměrně vytvoří jednu láhev vína. Bílá vína zrají v nerezových nádržích i v akátových a dubových sudech či betonových vajíčkách. Pak se udržují delší dobu na jemných kalech, což dělá chuť krémovitou, plnou a vícevrstevnatou. Červená vína leží na rmutu v betonových vajíčkách několik měsíců. Po vylisování víno ještě další rok zraje, než jej přesunou do dřevěných sudů, a pak ho čeká ještě 12 až 18 měsíců dozrávání, než se naplní do lahví.

Vinařství Kadrnka je členem spolku Dunajovské kopce, kde se snaží šířit a propagovat typické odrůdy, jež zároveň představují vlajkové lodě zdejší produkce. V roce 2018 se stalo Vinařem roku v kategorii Malé rodinné vinařství a jejich Ryzlink rýnský získal cenu Národního šampiona bílých vín.

S víny roku 2021 přichází vinařství s novým systémem zatřiďování svých vín. Přečtěte si více to tom, že s víny od Kadrnky můžete vystoupat na K2 i mnohem výš.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.