Sauvignon & Pálava Beton 2023 Mádl - Malý vinař

180 Kč
(13 ks)
Možnosti doručení

Minerální, ovocné a šťavnaté cuvée z vinařství Mádl, které zrálo 5 měsíců v betonové nádobě. Kombinace odrůd Sauvignon a Pálava zajišťuje dokonale vyvážený poměr zbytkového cukru a kyselin. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výborná záležitost z vinařství Mádl: Cuvée vín Sauvignon a Pálava v poměru 85/15, které zrálo 5 měsíců v betonových nádobách. Expresivní Sauvignon perfektně vyvažuje Pálava, její sladkost naopak příjemně stáhne suchý Sauvignon. Užijete si tak to nejlepší z obou odrůd. 

Na nose ucítíte tóny čajové růže, na patře pak zralé meruňky a žlutý meloun.  Chuť umocňuje vyvážený poměr zbytkového cukru a kyselin. 

Podávejte vychlazené na 8–11 °C. Výborně doplní pokrmy z mořských plodů a drůbeže.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Pálava, Sauvignon
Cukr: Polosuché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12
Ročník: 2023
Objem: 0.75
Obec: Velké Bílovice
Klasifikace: Zemské
Sdružení: Velkobílovičtí vinaři
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Šarže: 2381
Zbytkový cukr: 10
Kyselina: 6.6
Vinařství: Mádl - malý vinař
Párování: plody moře, drůbež

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
madl-maly-vinar

„Poctivá vína, která podporují dobrou náladu a veselý pohled na svět“, tak svoji nabídku popisují ve vinařství Mádl. Terroir Hustopečské pahorkatiny, šetrný přístup a individuální péče věnovaná každému hroznu, vína ze sudu i betonové nádoby, tvrdá práce i hravost – spousta důvodů, proč ochutnat.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

20 ha vinic

200 tisíc lahví ročně

1992 založeno

V malých bečičkách umístěných v rodinných sklípcích se začal v roce 1992 psát příběh vinařství Mádl. Toto vinařství z Velkých Bílovic nese název “Malý vinař”. Je to přízvisko, které doslova charakterizuje hravý vztah, jež mají zakladatelé této značky k vinné révě a nápoji, který se z ní vyrábí.

Víno prý obyvatele Velkých Bílovic doprovází od kolébky až do hrobu. A tato životní cykličnost je s révou přímo spjatá. Sami vinaři říkají, že celá rodina žila a žije podle ročních cyklů této magické rostliny. V rytmu stále se opakujícího prořezávání keříků, vyvazování a sklízení vznikají ve vinařství Mádl vskutku jedinečná vína, ve kterých věčný koloběh života doslova ucítíte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.