Veltlínské zelené 2020, pozdní sběr, Exclusive Sing Wine

Ocenění Poslední kusy
Značka: Sing Wine
175 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Víno z pečlivě vybraných hroznů odrůdy Veltlínské zelené pěstovaných na 43 let staré vinici ve viniční trati Nová hora.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Veltlínek, ten mi v Bílovicích umíme, kdo už zkusil, musí jenom souhlasit.“ Michal Tetur

Veltlínské zelené je jemně kořeněné, harmonické, odrůdově výrazné víno. Jeho barva je typicky zelenožlutá. Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům.

V Grand Testu Wine & Degustation 04/22 víno získalo 86 bodů s následujícím hodnocením: "Průzračné světle žluté víno se zlatými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, postavená na svěží ovocné vůni citrusového ovoce, verbeny a jemného dotyku vanilkového lusku. Chuť je čistá, šťavnatá, příjemně vyzrálá, s nádechem čerstvého citrusového ovoce a čerstvých bylinek. Delší závěr."

Ocenění:

  • Wine & Degustation - 86 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Veltlínské zelené
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Produktová řada: Line Exlusive
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Obec: Velké Bílovice
Vinice: Nová hora
Klasifikace: Pozdní sběr
Sdružení: Velkobílovičtí vinaři
Ocenění: Wine & Degustation
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: 29-20
Zbytkový cukr: 5.3
Kyselina: 6.3
Vinařství: Sing Wine
Párování: sýry, tvrdé sýry, bílá masa, ryby, mořské ryby, drůbež, husa, kachna, kuře, česká kuchyně, řízky, dubliner
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství, jehož příběh je radost sledovat. Filozofií vinařství je vyrábět vína, která se budou „pít s láskou“. Špičková kvalita, mnohá ocenění a hudba nejen ve sklepě a na etiketách, z Velkých Bílovic až do vašich srdcí.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

12 ha vinic

80 tisíc lahví ročně

1978 založeno

Zárodek dnešního zpívajícího vinařství vznikl už v 70. letech, kdy se zakladatel Tomáš Tetur se svým otcem začal vinohradnictvím zabývat. Roku 1978 vznikl první vinný sklep. S postupem času přibyly další sklepy a další viniční tratě až se celé vinařství rozrostlo na současných 12 hektarů rozprostírajících se na území Velkých Bílovic, největší vinařské obce České republiky.

Do celého mixu se v roce 2010 přimíchává také láska k hudbě, když se vinařského kormidla chytí také syn Michal, vystudovaný operní zpěvák. A právě zde získává vinařství své jméno.

Zpívající vína dozrávají na úrodných tratích zvukomalebných jmen Vinohrádky, Přední i Zadní hora, Nová hora a Pod Belegrady. Tradiční hodnoty, výjimečná lokalita a oddaná práce celé rodiny se do kvality vína neodmyslitelně zapisují. V roce 2018 se jejich Zweigeltrebe zařadilo mezi 100 nejlepších vín České republiky. Vinařství má však na kontě celou řadu zlatých i stříbrných medailí a ocenění z ČR i zahraničí. Řada vín se pyšní titulem šampion z Valtických vinných trhů či soutěže Vinum Juvenale.

Víno dělají lidé a ti, kteří stojí za Sing Wine, se vám tu v pár řádcích představí osobně:

A na závěr pro ty, kteří nás ještě neznají osobně. Každá činnost ve vinařství vyžaduje jiného odborníka a my máme to štěstí, že jsme si to u nás v rodině pěkně rozdělili. Tomáš (Tomáš Tetur, tatínek, hlava rodiny a člověk, který stál u zrodu současného vinařství) je velký pán ve vinici, odborník na slovo vzatý, prostě on ví. Enolog, sklepmistr a mág našich vín je Aleš (syn Tomáše, bratr Michala). Etikety na přání či nějaké dárkové balení pro radost, to vše vám na míru zajistí Michal (syn Tomáše a bratr Aleše).  To, že je víno na skladě a vždy připraveno k odeslání k vám má v malíčku Marek (ač není z rodiny, muzikant je tělem i duší, takže u Sing Wine na správném místě). A žádná firma se neobejde bez kanceláře, i vinař má velký úřad, a to mají pod palcem Saša (manželka Tomáše, maminka Aleše a Michala, takže tady máme hlavu rodinya Hanka (manželka Michala).

Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.