Degustace ryzlinků, výstava a přednáška v centru Prahy

 

Pokračujeme v našich degustacích spojených s výstavami současných umělců. Tentokrát je to přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně. V galerii Curator Conterporary v sousedství Čertovky se naši hosté mají možnost seznámit s díly dvojice mladých tvůrců, malířky Aleny Anderlové a sochaře Jana Jirovce.  

Tématem naší degustace tentokrát budou Ryzlinky. Ochutnáme vína od našich vinařů z Moravy i Rakouska: sv. Václav, Ilias, Reistein, Charvát, Sonberk, Proidl, Arte Vini, Waldschütz a Kadrnka. 

Jak o Aleně Anderlové říká L. Tučková: tato, absolventka ateliéru Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění, se věnuje figurální malbě – jejími obrazy se procházejí lidé, zvířata, stroje, tematizuje však i města a krajiny. K budování svých obrazových světů používá širokou paletu výrazových prostředků: klasickou malbu štětcem, stopy sprejů, různých válečků, otisků šablon a koláží, přičemž velký důraz klade zejména na zachycení světla pomocí precizní práce s barvou. Díky tomu jsou její díla plná magické atmosféry, tajuplného étosu a podprahového napětí. 

Jan Jírovec vystudoval malbu, sochařství a vizuální komunikaci na pražské Akademii výtvarných umění. Má za sebou řadu výstav v tuzemsku i zahraničí a svou tvorbou působí napříč mediálními platformami včetně malby, sochařství a instalací. 

Výstava bude doplněna přednáškou na téma: Víno, vkus a imaginace. V umění se totiž víno a alkohol vůbec často vyskytuje. Motiv opojení alkoholem nebo ztvárnění situací, ve kterých hraje alkohol svou úlohu. Ještě výraznější roli má ale jako prostředek umocnění imaginace. O tom všem se více dozvíme v tematické přednášce.  

Při objednávce vín po skončení degustace v hodnotě 3.000,- Kč bude odečtena hodnota vstupenky.

 

Na jaká vína se můžete těšit?

 • Riesling MAGISTER 2020 Vinařství sv. Václav
  Příjemný a odrůdově typický představitel suchého ryzlinku rýnského z ročníku,
  který byl pro tuto tradiční středoevropskou odrůdu opravdu povedený.  

 • Ryzlink rýnský II., pozdní sběr, 2020 Ilias
  Fermentace v nerezové nádobě. Barva zlatozelená, ve vůni dominuje aroma zralých meruněk s nádechem lipového květu. Šťavnatá ovocná chuť s mohutným minerálním závěrem.

 • Riesling 2019, pozdní sběr Maidenburg Reisten
  Typická minerální vůně s jemnými citrusovými tóny a lehkým dotekem vůně žlutého ovoce. V závěru aroma můžete vnímat vůni čerstvého jablíčka, podtrženou lehkou petrolejovou stopou. Plná chuť je typická svou pikantní kyselinkou, šťavnatou ovocností a výraznějším minerálním projevem, kdy v dochutí můžete vnímat jemné tóny meruňkové pecky.

 • Ryzlink rýnský 2019 Charvát
  Svěží a aromatický Ryzlink rýnský s výraznou kyselinkou. Bezzásahový, naturální, bez kompromisů. Čisté a svěží víno.

 • Riesling VOC 2019 Sonberk
  Suchý, lehce minerální s pikantní kyselinou. Riesling ze skvělého ročníku a velkým potenciálem zrání.

 • Riesling Alte Reben 2020 Proidl
  Pikantní až minerálně slaný Riesling z 25-50 let starých vinic. Čistá mineralita.

 • Ryzlink rýnský 2019, VOC - Arte vini 
  Arte Vini Ryzlink rýnský ze Znojemska - jako dělaný pro milovníky odrůdově jasných, minerálních vín. VOC Znojmo.Víno krásné zlatožluté barvy, s výraznou ovocnou vůní pomerančů, kdoulí, zralých meruněk, manga a ananasu a příjemnou decentní mineralitou. Víno plné chuti, mnohovrstevné a komplexní s pikantní, vzrušující kořenitostí. A k tomu krásná a graficky výrazná etiketa na láhvi. 

 • Riesling Gaisberg Kamptal DAC Reserve 2018 - Waldschütz
  Waldschütz Riesling Reserva. Špičková poloha, plně vyzrálá surovina, selektivní sběr. Víno k okamžitému potěšení i k archivaci.

 • Riesling Steilheit 2020 - Proidl
  Riesling ze strmých svahů Senftenbergu. Esence vinařství Proidl. Odrůda a terroir, ruční zpracování, dokonalá surovina. Víno, které nastavuje etalon moderních rakouských ryzlinků.

 • Ryzlink rýnský 2019, Liščí vrch - Kadrnka
  „Krasavec jak má být, kde karton je málo,“ říká Jindra Kadrnka. Plný ryzlink rýnský, s výrazně minerální kyselinou, tóny sušeného ovoce. Jako všechna vína od Kadrnků v duchu integrované produkce. Dokonalá surovina. Víno, které nastavuje etalon moderních rakouských ryzlinků.

Těšíme se na radostné setkání s vínem a uměním ve čtvrtek 9.2. od 18:30. 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.