Václav: mladé/vyzrálé 5+1 zdarma

2 196 Kč –13 %
Mladý vs vyzrálý
2 196 Kč –13 % 1 896 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

U nás ve vinařství máme nejradši ty večery, kdy v dobré společnosti přátel, rodiny či milovníků vín, ochutnáváme naše mladá vína a k nim na porovnání  z archivu otevřeme jejich nazrálejší verze. Je opravdu zajímavé zjišťovat, jak se naše vína vyvíjejí v čase. Často se stává, že právě tato vína si pak ukradnou celý večer pro sebe.

Máme proto velikou radost, že se nám povedlo poskládat tento set našich nejoblíbenějších bílých odrůd v mladých i jejich vyspělejších verzích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V setu najdete Riesling z ročníků 2022 a 2020, z naší vůbec nejprudší vinice vysázené v zahuštěném sponu. Tato vína kvasila a zrála v nerezových tancích.

Dále dvě vína odrůdy Pinot blanc  opět z ročníku 2022 a k tomu i ročník 2019, úplně suchá vína kvašena spontánně v barikových sudech, ve kterých následně i vína zrála po dobu 11 měsíců celou dobu na kvasničných kalech pro jejich vyšší komplexitu.

Nakonec dvě vína odrůdy Sauvignon blanc. Opět se ročníkově jedná o 2022 a 2019. Hrozny pro výrobu těchto vín pěstujeme rovněž v zahuštěné výsadbě s takřka 10 000 keřy/hektar. Obě vína spontánně kvasila a zrála v barikových sudech po dobu 11 měsíců. Nabízí tak trochu odlišný pohled na odrůdu Sauvignon blanc, který nás osobně moc baví.

Tento set tak rozhodně není určen pro vínomilce začátečníky, jelikož se jedná o poměrně složitá a komplexní vína. Díky tomu jsou však schopna poodkrýt úžasný potenciál a charakter vín z kurdějovských svahů.

Riesling MAGISTER 2020 vs Riesling MAGISTER 2022

Pinot Blanc sur lie SUPREMUS 2019 vs Pinot Blanc sur lie SUPREMUS 2022

Sauvignon Blanc sur lie SUPREMUS 2019 vs Sauvignon Blanc sur lie SUPREMUS 2022

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Sauvignon
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Produktová řada: Magister, Supremus
Barva: Bílé
Ročník: 2022, 2020, 2019
Objem: 0.75
Vinařství: Vinařství Václav
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Umění vína má čest být oficiálním a výhradním eshopem vín Vinařství Václav. Vína za ceny vinařství s doručením ve stejný den po Praze nebo druhý den bezpečnou přepravou po celé České republice.

 Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

vinarstvi vaclav

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín v produktových řadách. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s enologem Tomášem Vacenovským, s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym.

Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás. Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.