Pinot je rulandské!

Zveme Vás na velikonoční ochutnávku celosvětově oblíbené burgundské odrůdy známé pod společným názvem Rulandské neboli Pinot. Našim hostům nabídneme všechny tři  druhy: rulandské bílé, rulandské šedé i rulandské modré. Všechna vína jsou z českých a moravských vinařství a ochutnávat je budeme v romantické atmosféře pražské Kampy a přímo malebné galerii Curator Contemporary s výhledem na Čertovku.

Umělecký zážitek zprostředkuje dialogické propojení děl mladých umělců. Sklářského výtvarníka, designera a malíře skla Františka Jungvirta, který v exkluzivní spolupráci s designerkou a oděvní výtvarnicí Barborou Kotěšovcovou vytvořili několik unikátních objektů, a malířky Jany Vojnárové, jejíž obrazy dotvářejí ve výstavě nazvané Život a srdce dvě mocné linie, rozšířený estetický prožitek. S jednotlivými díly návštěvníky seznámí galeristka a kurátorka Bára Alex Kašparová.

Sklářský výtvarník, designer a malíř skla František Jungvirt se narodil v roce 1996. Vystudoval obor sklomalba při SOŠ v Třeboni a poté absolvoval ateliér skla na pražské UMPRUM pod vedením sochaře Ronyho Plesla. Ve své práci nejčastěji využívá tradiční odkazy českého sklářství, kterým dodává nový výraz. S každým dílem se snaží posouvat technické a vizuální možnosti oboru. Mezi charakteristické znaky jeho práce patří nejen hra s tvary, ale také s barvami či ručně malovanými motivy.  Vedle designu užitných předmětů se věnuje tvorbě uměleckých objektů, instalací a omezených sérií ze skla. V jeho portfoliu se vyskytují designové vázy určené k běžnému užití i umělecké objekty plné fantazie. František Jungvirt je součástí umělecké platformy Michelangelo Foundation a Northlands Creative. Od roku 2020 je uměleckým ředitelem sklářské značky KLIMCHI. 

Malířka Jana Vojnárová se narodila roku 1982 v Praze. Studovala na Institutu umění a designu v Plzni, poté Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze v ateliéru malby Stanislava Diviše. Absolvovala stáž na School of Visual Arts v New Yorku, na Akademii výtvarných umění v Praze byla v ateliéru malby studentkou Vladimíra Skrepla a později studovala pod vedením Michaela Rittsteina. Má na svém kontě množství samostatných výstav v ČR i účast ve skupinových výstavách v tuzemsku i zahraničí. 

 VSTUPENKY ZDE  

     

  Která vína ochutnáte?

BLANC DE NOIRS DOMINIQUE BRUT NATUR 

KAMIL PROKEŠ 

PINOT GRIS 2020, POZDNÍ SBĚR 

ILIAS 

PINOT GRIS 2020 

KRÁSNÁ HORA 

PINOT GRIS 2019 

ARTE VINI 

RULANDSKÉ BÍLÉ 2019, VALTICKÁ 

JINDŘICH KADRNKA 

PINOT BLANC SUR LIE SUPREMUS 2019 

VINAŘSTVÍ SV. VÁCLAV 

PINOT BLANC 2019 

CHARVÁT 

PINOT NOIR 2018, STARÉ KEŘE 

VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA 

PINOT NOIR PRINCEPS 2020 

VINAŘSTVÍ SV. VÁCLAV 

PINOT NOIR 2007, BARRIQUE 

OULEHLA 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.