Rulandské šedé 2020, pozdní sběr Piálek & Jäger

Poslední kusy
240 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Krásně vyvážené víno s vyzrálou aromatikou a patrem vhodné jak k běžnému pití a degustaci, ale i k vybraným pokrmům z bílých mas a kvalitních těstovin. K okamžitému pití a případně i ležení do 4 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající aromatikou vyzrálého peckového a jádrového ovoce, lehkými tóny kandovaného ovoce a v závěru s dotekem sušené citrusové kůry.

Patro je polosuché s vyváženým poměrem zbytkového cukru a příjemně osvěžující ovocné kyseliny a středně dlouhou elegantní ovocně uhlazenou a až krémovou dochutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Rulandské šedé
Cukr: Polosuché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Znojemská
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Obec: Dobšice
Vinice: U Hájku
Klasifikace: Pozdní sběr
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: 2021
Zbytkový cukr: 7.9
Kyselina: 6.3
Vinařství: Piálek & Jäger
Párování: sýry, polotvrdé sýry, tête de Moine
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
pialek-jager

Filozofií tohoto vinařství dvou kamarádů, kteří navázali na rodinnou tradici z 50. let minulého století, je výroba špičkových vín ze znojemské vinařské podoblasti. Jejich um, malé šarže a respekt k terroir dává vzniknout vínům, která vyhledávají ty nejlepší restaurace u nás. Rádi je dodáme i přímo na váš stůl.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Znojemská

3 ha vinic

50 tisíc lahví ročně

2004 založeno

Unikáty, na kterých si pochutnáte i v těch nejlepších restauracích. Právě taková jsou vína z vinařství Piálek & Jäger. Najdete tu pouze přívlastková vína, která navíc vznikají v unikátních limitovaných šaržích, jež se pak přesouvají do malých vinoték a michelinských restaurací. Anebo také k nám na e-shop.

O víno se ve vinařství Piálek & Jäger starají vskutku mistrně. Veškeré hospodaření na vinicích probíhá v bio režimu a důraz na kvalitu je kladen v každé fázi výroby – od hroznů až po stáčení vína do lahve. Díky tomu jsou držiteli i celé řady ocenění, mimo jiné jako nejlepší vinařství za ČR na AWC Vienna (2018). V roce 2020 se stali vinařstvím roku v kategorii malé vinařství a jejich Veltínské zelené 2019 se stalo vínem Jihomoravského kraje.

Kromě zmíněného šampiona zde ochutnáte vína VOC Znojmo, Šaldorfský Kravák a také vyhlášené Grand reservy, tedy vína zpracovávaná v dřevěných sudech.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.