Degustace Umění vína – Rakouská vína v Táboře

Táborský Festival vína, kultury a jídla je vinařská akce, kterou nemusíme většině degustátorů a milovníků vína jistě dlouze představovat.

Táborský Festival vína, kultury a jídla je vinařská akce, kterou nemusíme většině degustátorů a milovníků vína jistě dlouze představovat. Jde o jeden z nejlepších domácích vinařských festivalů, který letos vstoupil do svého již 14. ročníku a za dobu svého konání se těší velkému uznání a prestiži nejen u návštěvníků, ale i participujících vinařů a distributorů. 

Pro na trhu krátce působící subjekt jako je Umění vína, bylo proto ctí a zároveň výzvou představit své portfolio vybraných rakouských vín poučenému a víno-znalému publiku při akci Master Class rakouských vín, která proběhla minulou sobotu 2.4. 

Na beznadějně vyprodané Master Class se formou horizontální slepé degustace prezentovaly typické a tradiční rakouské odrůdy a účastníci si tak mohli porovnat senzorický profily Veltlínů, „bílých Burgund“, Rieslingů a Frankovek z několika vinařských regionů a zároveň otestovat i své senzorické schopnosti a degustační dovednosti v poznávání jednotlivých vín. 

Na akci nás reprezentoval náš kolega, degustátor a vinařský znalec Petr Očenášek, který má i díky studium Rakouské vinařské akademie bohaté znalosti rakouských vín a zároveň Thomas Taubenschuss z rodinného vinařství Taubenschuss, který ve své osobě dodal tu správou autenticitu. 

Díky našim zkušeným prezentátorům a lektorům Master Class a samozřejmě i kvalitně a charakteru degustovaných vín se akce setkala s pozitivním ohlasem všech účastníků, kteří si řadu prezentovaných vín nakoupili k domácímu „sebe studiu“. 

Seznam degustovaných vín, která můžete objednávat a nakupovat v našem eshopu. 

Grüner Veltliner Rameln & Ladybird 2020

Grüner Veltliner Strass Aturo Kamptal DAC 2020

Grüner Veltliner Alte Rebe - DAC Diermannsee 2020

Grüner Veltliner Weinviertel DAC Reserve Ried Tenn 2016

Burgunder Cuvée Grüne Ader 2018

Weißburgunder Classic 2020 - Ried Weißer Berg

Riesling Alte Reben 2020

Riesling Gaisberg Kamptal DAC Reserve 2018

Blaufränkisch Kalk & Schiefer 2019

Blaufränkisch Gmärk 2018

Blaufränkisch Urwerk 2017

Pannobile 2018

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.