Pachna 2016 Pacina

1 695 Kč
Skladem (23 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Víno Pachna z vinařství Pacina vzniká jen v letech, kdy je co slavit nebo když jsou hrozny skutečně mimořádné. Ukázkovým kouskem je Pachna 2016 z výběru hroznů Sangiovese, která nabízí komplexní, zemitý zážitek s naturálním twistem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pachna je etruský bůh hroznů a na jeho počest vzniká ve vinařství Pacina stejnojmenné víno. Nesetkáte se s ním ale každý rok – ve vinařství se do něj pustí pouze v případě, že vinice přinese hrozny mimořádné kvality, které jménu dostojí.

V roce 2016 vzniklo několik lahví Pachna z odrůdy Sangiovese. Je přesně takové, jaké čekáte – zemité a silné, ale se specifickou naturální chutí. Čeká vás komplexní aroma borůvek a fialek, střední kyselina a objem alkoholu 14,5 %.

Jde o naturální víno z biodynamického vinařství, které vzniklo spontánní fermentací s minimem zásahů. Je nefiltrované, nečířené a bez přidaných siřičitanů.

 

Výběr ze dvou designů přední etikety, uveďte nám prosím svou preferenci v poznámce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pācina není jen vinařství, ale také starobylý klášter z 10. století, olivový háj, pole a lesy. Rodinná farma se rozléhá na 65 hektarech, z čehož vinicím je věnováno asi 11 hektarů. Na zbytku pěstují olej, obiloviny a luštěniny, vše ekologicky.

pacina

Vinařská oblast: Střední Itálie

Vinařská podoblast: Toskánsko

11 ha vinic

tisíc lahví ročně

1970 založeno

Každá z pěstovaných odrůd vinné révy patří mezi původní v oblasti – Sangiovese, Canaiolo, Ciliegiolo, Trebbiano a Chianti Malvasia. Většina révy je stará 5 až 50 let, některé rostliny jsou ale i starší. Farma je již přes 20 let certifikovaným ekologickým producentem – nepoužívají chemické ani umělé přípravky a vsází na tradiční systém střídání pěstebních ploch. Hlavním cílem je dosáhnout rovnováhy mezi přirozenými vlastnostmi rostlin a požadavky na produkci, a hlavně udržení biodiverzity a zachování jedinečné přírody oblasti.

Nikdo přesně neví, jak dlouho se zde vína vyrábí, novodobá historie se ale odvíjí od 60. let minulého století. Rodina vína od začátku vyráběla s důrazem na ekologickou filozofii, od 80. let pak s naprostým minimem zásahů. V roce 1987 vzniklo první víno, certifikované Chianti Colli Senesi, zcela přirozeným postupem, bez přídavku oxidu siřičitého. Od roku 1992 pak začali aplikovat spontánní přírodní procesy kvašení a zrání na všechny odrůdy.

Moderní vína Pācina jsou dokonalou ukázkou toho, co si představit pod názvem „naturální vína“. Zkušenosti čtyř generací je naučili, že vinařství lze, stejně jako práci na poli, provádět v souladu s přírodou. Díky minimalizaci zásahů vznikají vína, která ukazují charakteristické vlastnosti hroznů, území i konkrétního ročníku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.