Základní balíček Václav 5+1 zdarma

1 820 Kč –16 %
Základní balíček Václav
1 820 Kč –16 % 1 520 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Poznejte odrůdy, porovnejte styly! Rulandské šedé, Sauvignon a Rulandské bílé vždy ve dvou provedení. Mladík na nerezu a jemných kalech a vedle něj barikované sur-lie v krásné lahvové zralosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznamte se s našimi víny díky tomuto balíčku, který vám přiblíží náš směr a možná vám i pomůže poodhalit potenciál a charakter vín z kurdějovských svahů.

Riesling MAGISTER 2021 - Odrůdově typický Ryzlink rýnský. Hrozny v BIO kvalitě. Díky kupáži tří šarží vín velmi vyrovnaný ve všech senzorických parametrech. Exkluzivní dárek pro každého milovníka ryzlinků a samozřejmě pro každého Václava.

Ryzlink vlašský 2022 MagisterVlašák z vinařství Václav s uhlazeným ovocným projevem a svěží limetkovou kyselinkou. Skvěle doplní čerstvé těstoviny, sladkovodní i mořské ryby a plody moře. 

Sauvignon Blanc MAGISTER 2020 - Výrazný sauvignon s elegantním odrůdovým aroma. Bestseller, častá volba milovníků vína, nejen fanoušků Vinařství Václav.

Pinot Blanc Magister 2022 - Suchý Pinot Blanc s elegantní ovocnou aromatikou a středně dlouhým, osvěžujícím a zároveň vyzrálým ovocně-kořenitým patrem.

Pinot Gris MAGISTER 2022 - Komplexní Pinot Gris z výrazného ročníku s elegantní vyzrálou aromatikou a výrazným patrem s dlouhou dochutí.

 

Frankovka MAGISTER 2020 - Krásná, odrůdově typická Frankovka – víno z vinic vedených v bio režimu, z tradiční domácí modré odrůdy, v moderním atraktivním provedení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Frankovka, Rulandské bílé, Rulandské modré, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Produktová řada: Magister
Barva: Bílé
Ročník: 2022, 2021, 2020
Objem: 0.75
Vinařství: Vinařství Václav
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Umění vína má čest být oficiálním a výhradním eshopem vín Vinařství Václav. Vína za ceny vinařství s doručením ve stejný den po Praze nebo druhý den bezpečnou přepravou po celé České republice.

 Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

vinarstvi vaclav

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín v produktových řadách. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s enologem Tomášem Vacenovským, s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym.

Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás. Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.