Merlot barrel selection 2019 Krásná hora

Natural wines Award-winning
490 Kč –20 %
7 merlot barrel selection 2018
490 Kč –20 % 390 Kč
In Stock (46 pcs)
Delivery to:
17/06/2024
Delivery offer

Poprvé v prodeji. Výběr dvou nejlepších barrique sudů z ročníku 2019, které vynikaly nad všechny ostatní. Víno je nečiřeno a nefiltrováno s minimální přidanou sírou. 

Sytá rubínová barva s nádechem fialové. Vůně tmavého ovoce, jako jsou švestky, třešně a černý rybíz. Příjemná stopa sudu barrique - tóny cedrového dřeva, vanilky a zemitosti. Víno je zralé, kulaté a bohaté v chuti. S elegantní tříslovinou s osvěžující kyselinou.

Detailed information

Product detailed description

Ocenění:

  • Robert Parker - 86 bodů
  • Nejlepší vína ČR - 86 bodů

Additional parameters

Category: Wines
Type: Still
Variety: Merlot
Sugar: Dry
Country: Czech republic
Region: Moravia
Subregion: Slovácká
Color: Red
Alcohol: 12.5
Vintage: 2018
Size: 0.75
Village: Starý Poddvorov
Wineyard: Krásná hora
Classification: Land wine
Awards: Nejlepší vína ČR
Cap: Cork
Dimensions: Do 30/10 cm
Remaining Sugar: 0.3
Acids: 4.9
Winery: Krásná hora
Food Pairing: sýry, dubliner

Be the first who will post an article to this item!

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field:
krasna-hora

Od založení ekologické, od roku 2014 biodynamické rodinné vinařství. Vinohrady v trati Krásná hora, kde je založil již ve 13. století francouzský mnišský řád Cisterciáků, prospívají tradičním francouzským odrůdám. 40 % produkce vinařství míří na export, a tak jsme rádi, že máme možnost tato vína nabídnout i vám.

khlogo

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Slovácká

15 ha vinic

70 tisíc lahví ročně

2007 založeno

Ve Starém Poddvorově, na hranici slovácké a velkopavlovické oblasti, se nachází jedna z nejstarších českých viničních tratí. Její věhlas obnovil v 60. Letech pradědeček dnešních vinařů z Krásné Hory František.

Dnes se na patnácti hektarech slunných svahů pěstují hrozny v duchu biodynamického zemědělství. S plevely a škůdci bojují výhradně za pomoci přírodních směsí a kompostů, hrozny sklízí ručně a výnosy každého keře pečlivě kontrolují tak, aby se dosáhlo žádané intenzity a koncentrace vůní a chutí. Různé klony vinic, různé časy sběru a stupně vyzrálosti i různé typy vinifikace tvoří jedinečná jednoodrůdová cuvee.

V Krásné Hoře jsou totiž přesvědčeni, že víno vzniká už ve vinařově hlavě. Jeho pocity a myšlenky při výrobě vína se totiž ve výsledné lahvi projeví. A právě to mají na mysli, když říkají, že jejich vína jsou veselá a přirozená.

A právě toho si dnes cení ve dvaceti zemích světa. Krásná Hora totiž dováží své víno třeba do Tokia, New Yorku, Toronta, Kievu, Varšavy, Osla, Londýna, Berlína, Tchaj-peje a dalších.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.