Seznamte se s Václavem 5+1 zdarma

Pouze u nás
2 100 Kč –13 %
UV PRODUKT SHOPTET BALICEK5+1 vaclav
2 100 Kč –13 % 1 810 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Seznamovací degustační kolekce Václav, ve které najdete hlavní odrůdy vinařství a zároveň vlajková vína. Rulandské šedé z ročníku 2020 z řady MAGISTER a zároveň Pinot Gris 2019 z řady SUPREMUS. Dva šeďáky, ale každý jinak! Vedle nich pak sesterská odrůda Pinot Blanc/Rulandské bílé ročník 2019 z řady SUPREMUS a následně kombinace řady MAGISTER a SUPREMUS v odrůdě Sauvignon Blanc. To vše doplněno o Riesling MAGISTER z ročníku 2020.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Možná jste již pochopili logiku vinařství. Vína řady MAGISTER vznikají v nerezových tancích a vína řady SUPREMUS naopak v různých typech sudů. Václav tímto jedinečným způsobem zpracovává několik odrůd a nabízí unikátní možnost porovnat si vína stejné odrůdy, ze stejné vinice a od stejného vinaře v různém technologickém provedení. Pokud dáváte přednost „přímě střiženým“ vínům s primární aromatikou, svěžím projevem a středně dlouhou dochutí, tak sáhněte po vínech MAGISTER. Pokud jste však „foodies“ a rádi svá vína vychutnáváte s vybranými pokrmy či dáváte přednost komplexním vínům s uhlazeným a zároveň dlouhým patrem, tak vám přiroste k srdci SUPREMUS. 

Balíček obsahuje vína:

Pinot Gris MAGISTER 2020

Sauvignon Blanc MAGISTER 2020

Pinot Gris sur lie SUPREMUS 2019

Riesling MAGISTER 2020

Sauvignon Blanc sur lie SUPREMUS 2019

Pinot Blanc sur lie SUPREMUS 2019

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Barva: Bílé
Ročník: 2020, 2019
Objem: 0.75
Uzávěr: Korek
Vinařství: Vinařství Václav
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Umění vína má čest být oficiálním a výhradním eshopem vín Vinařství Václav. Vína za ceny vinařství s doručením ve stejný den po Praze nebo druhý den bezpečnou přepravou po celé České republice.

 Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

vinarstvi vaclav

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín v produktových řadách. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s enologem Tomášem Vacenovským, s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym.

Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás. Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.