Frühroter Veltliner 2020 Waldschütz

300 Kč
Skladem (50 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Veltlínské červené rané, odrůda, na kterou často nenarazíte. Ovocně květinové aroma, suché, lehké až s křehkým osvěžujícím projevem a ovocnou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající elegantní ovocnou aromatikou a projevem zralého peckového a tropického ovoce v závěr s nádechem okvětních lístků divoké růže. Patro je suché a přímé s lehkým až křehkým osvěžujícím projevem a středně dlouhou ovocně-květinovou dochutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Waldschütz
Odrůda: Veltlínské červené rané
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Dolní Rakousko
Podoblast: Kamptal
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Jakostní
Cukr: Suché
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Země: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"

Vinařství Waldschütz je tradiční rodinné vinařství střední velikosti a jeden z typických zástupců vinařského regionu Kamptal. Waldschützovi každoročně vytváří vína, která jsou blízká přírodě, ovocná a svěží, typická pro region, ve kterém vznikají. Sortiment sahá od Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského až po Sauvignon Blanc.

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Kamptal

20 ha vinic

400 tisíc lahví ročně

1995 založeno

Po čtyři generace se zde dědí tajemství vinařského umění z otce na syna. Od roku 1994 stojí v čele Reinhard Waldschütz, v roce 2010 se do rodinného podniku zapojil i jeho syn Markus. 

Všechny viniční tratě a pěstitelské polohy vinařství Waldschütz najdete v okolí malebného vinařského městečka Straß, což je jedno z hlavních vinařských center regionu Kamptal. V jeho katastru se nachází i ikonická vinice Gaisberg, ze které vinařství Waldschütz produkuje excelentní Riesling s typickým odrůdovým a nezaměnitelným projevem.  

Právě díky pečlivě obhospodařovaným a časem ověřeným viničním polohám si jedinečná a charakteristická vína vinařství Waldschütz našla své věrné zákazníky nejen v Evropě, ale i USA. Více jak polovina roční produkce jde na export.  

Vinařství se pyšní unikátní technologií výroby vín řady Steinvision v žulových nádobách. Tyto 500litrové sudy jsou vyráběny z jednoho kusu kamene a jsou specifické tím, že jejich povrch není nijak leštěn či upravován. Patentovaná technologie využívající surový kámen umožňuje, že víno je v intenzivním kontaktu s povrchem sudu – oproti upravenému až 5tinásobně. Vína jsou komplexní, s jemnou strukturou kyselin a potěší především ty, kteří vyhledávají vína s minerálním až slaným projevem.  

Jsme hrdými dovozci vín z vinařství Waldschütz do České republiky. Pojďte se spolu s námi přesvědčit, že se ve vinařství Waldschütz daří naplnit myšlenku Reinharda a Marcuse, že „víno je jedním z nejcennějších darů země, a proto vyžaduje lásku a úctu“. My v Umění vína dodáváme, že pokud se k tomu přidá jejich práce a um, vznikají vína, která si nebudete chtít nechat ujít.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.