CHÂTEAU VALTICE

CHÂTEAU VALTICE

Vinné sklepy Chateau Valtice jsou synonymem pro nejvyšší kvalitu vína nejen v České republice, ale i ve světě. Toto prestižní moravské vinařství, známé svými hlubokými moravskými kořeny a bohatými tradicemi, je vedeno rodinným týmem pod vedením Antonína Šťastného a jeho synů Marka a Davida. S celoroční kontrolou nad více než 630 hektary vinic na Moravě, včetně oblasti Valticka a prestižních vinic pod Pálavou, vyrábí vinařství Chateau Valtice kolem 3 milionů litrů vína ročně.

chateau-valtice

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

630ha vinic

3 mil litrů ročně

založeno

Díky kombinaci nejmodernějších technologií a tradičních postupů výroby vína může Chateau Valtice nabídnout širokou škálu vín, od mladých a svěžích po vína zrající jak v láhvi, tak i na dubových sudech. Celkově je v nabídce více než 170 druhů špičkových vín, z nichž převažují hlavně bílá vína. Kromě toho se můžete těšit na exkluzivní vína jako Bouvierův hrozen, Cabernet Blanc, Tramín žlutý či Muškát žlutý, která si získala velkou oblibu u zákazníků a získala ocenění na výstavách.

Historie vinných sklepů Chateau Valtice sahá až do 12. století, kdy vlivný rod Lichtensteinů objevil ideální podmínky pro pěstování révy vinné a výrobu vína na jižní Moravě. V dnešní době představují dva unikátní sklepy srdce vinařství. Zámecký sklep A.D. 1430, umístěný v levém křídle Zámku Valtice, je jedním z nejstarších vinných sklepů v České republice. Zde zrají nejlepší červená vína, jako jsou Merlot, Frankovka či Cabernet Sauvignon, ve více než stovce barikových sudů. Křížový sklep A.D. 1640, postavený v centru valtických vinných hor, je dalším unikátním prostorem, kde vína zrají jak v historických dubových sudech, tak i v nerezových tancích. Monumentální hlavní šíji Křížového sklepa dlouhá 136 metrů křižuje 90 metrů dlouhé rameno a sklep se nachází 22 metrů pod zemí. Tato historická památka tvoří nepostradatelnou součást bohaté tradice vinařství Chateau Valtice.

Nejprodávanější

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.