Gross

Vinařství s více než stoletou historií nabízí portfolio několika tradičních a pro region typických odrůd, jako jsou Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Chardonnay a Ryzlink vlašský, doplňkově pak i další odrůdy. Vína uvádí na trh různých řadách, každé s ojedinělým stylistickým a senzorickým projevem i cenovou hladinou.

Logo_mit_Druck

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Jižní Štýrsko

37 ha vinic

180 tisíc lahví ročně

1907 založeno

Vinařství Gross sídlí v městečku Gamlitz ve vinařském regionu Jižní Štýrsko (Südsteiermark). Vliv zdejšího nepředvídatelného počasí, svahy s extrémním sklonem a rozmanité půdní formace na vinicích jsou pro vinařskou rodinu Gross výzvou i výhodou zároveň. Náročné podmínky vyžadují, aby se jim zdejší hospodáři přizpůsobovali a neustále se rozvíjeli. Každá vinice, každý sud si zaslouží specifickou pozornost, když usilují o to, aby z každého ročníku vylisovali co nejlepší víno, a to udržitelným způsobem a nenahraditelnou ruční prací. Ta začíná u ručního zpracování půdy motykou a končí ruční sklizní.

Teplotní rozdíl mezi dnem a nocí až 20 stupňů je rozhodující pro tvorbu nádherného aroma vín. V tomto klimatu se také není možné vyhnout extrémům, jako jsou mrazy během rašení, vlny veder nebo krupobití krátce před sklizní. Zdejší vinice leží v nadmořské výšce mezi 300 a 500 metry a jsou zakořeněny v nejrůznějších půdách. Rozmanité spektrum sahá od vápnitých břidlic až po písek a štěrk, břidlici a horninu sopečného původu. Rozmanitost lokalit se odráží v bohatství odrůd v regionu. Grossovi se věnují především typickým místním odrůdám Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Chardonnay a Ryzlink vlašský, doplňkově pak i dalším.

Vinařství se v rodině Grossů pěstuje již po mnoho generací. Jejich vína patří každým rokem k výběru toho nejlepšího z celého regionu. Z jejich vyhlášených vinic, jako jsou Nussberg, Perz nebo Sulz pocházejí vína oceněná nejprestižnějšími odbornými platformami.

Nejprodávanější

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.