Pierre Courtois

Relativně mladé vinařství Champagne Courtois najdete asi 70 kilometrů na východ od Paříže v Crouttes sur Marne. Rodina zde postavila dům v roce 1971 a první cuvée vzniklo již v roce 1973. Rodiče dnešních majitelů se ihned od začátku rozhodli s vínem pracovat poctivě. Veškeré práce spojené s vínem probíhají přímo ve vinařství, což pomáhá zachovat jedinečný výraz terroir a z každého vína cítíte podpis vinaře.

pierre-courtois-logo

Vinařská oblast: Hauts-de-France

Vinařská podoblast: Crouttes sur Marne

9 ha vinic

tisíc lahví ročně

1973 založeno

Vinice jsou rozloženy na devíti hektarech po třech vinařských oblastech: 68 % v Crouttes sur Marne, 12 % v Charly sur Marne a 20 % ve Villiers Saint Denis. Nejvzdálenější pozemek je ale pouze 2 kilometry od samotného sklepa v Crouttes sur Marne.

V západní části údolí Marne je jílovo-vápencové podloží, které vínům dodává hutnou, dlouhou a živou chuť. Na úpatí kopců mezi vesnicemi Crouttes sur Marne a Charly sur Marne pak podloží tvoří především písek, což vínům dodává lehkost. Mísením pak vzniká perfektní chuť a vyniká odraz terroir.

Ve vinařství využívají klasickou šampaňskou metodu výroby šumivého vína. Po osmi měsících zrání v nerezových kádích se víno plní do láhví, kde probíhá druhotné kvašení další čtyři až sedm let.

Nejprodávanější

RVJ2202 (71)
1 290 Kč –20 %
Původně: 1 290 Kč  (–20 %)
1 032 Kč
3 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.