Monte Dall´Ora

montedallora

Vinařství Monte Dall’Ora se nachází v tradiční vinařské oblasti Valpolicella. Víno se zde pěstuje již od pátého století, a tak není překvapení, že zde najdete najdete mnoho původních odrůd. Právě na jejich pěstování se vinařství zaměřuje, a to s úctou k přírodě a biodiverzitě.

monte

Vinařská oblast: Severní Itálie

Vinařská podoblast: Valpolicella

6,5 ha vinic

3 tisíc beden ročně

1995 založeno

Ze všech původních odrůd, které zde pěstují, tedy Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara, Dindarella a Oseleta, vyrábí tzv. mono cru vína. Ve vínech jsou různé hrozny, které prošly různou dobou zrání, ale pochází vždy z jedné vinice vysoké kvality. Díky tomu v nich vyniká charakteristická chuť pro území a sezónu.

Každé víno je ručně vyráběné a odráží se v něm znalosti vinaře a souznění s vinicí. Při snaze dostat z hroznů to nejlepší, bez deformace přirozeného charakteru, hraje důležitou roli léty prověřená intuice. Vína Monte Dall’Ora jsou každý rok jiná, jedinečná.

Vinice se rozléhá na 6,5 hektarech a Carlo Venturini s manželkou Alessandrou Zantedeschi ji koupili v roce 1995. Oba pochází z vinařských rodin, ale chtěli začít znova, jinak. Víno pěstovali organicky do chvíle, než v roce 2006 přešli na biodynamické vinařství. Pod viničními tratěmi tak uvidíte volně růst trávu a vedle nich třešně a olivy. Tak, aby byla zachována přirozená biodiverzita.

Nejprodávanější

1 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.