Tenuta di Trinoro

tenuta_1

Italské vinařství Tenuta di Trinoro najdete v odlehlém koutě jihovýchodního Toskánska. Rozléhá se na 200 hektarech v údolí Orcia, nedaleko Sarteana, na hranici Toskánska s Umbrií a Laziem. Zakladatel vinařství Andrea Franchetti získal pozemky v 80. letech 20. století a na začátku 90. let začal s výsadbou první révy.

tenuta

Vinařská oblast: Itálie

Vinařská podoblast: Toskánsko

200 ha vinic

tisíc lahví ročně

1990 založeno

Po pobytu v Bordeaux Andrea pochopil, jak zásadní roli hraje terroir. V hustém lese na svém pozemku viděl jílovito-vápenaté a štěrkové půdy, které mu připomínaly Saint-Émilion a vybrané části vhodné pro pěstování ručně vyčistil a osázel révou. Réva je dnes stará přes 20 let a vysázena je na 23 hektarech na jihozápadně orientovaných svazích v nadmořské výšce 400 až 620 metrů.

Jeho vinařský styl charakterizuje hustá výsadba, četné prořezávání, velmi nízké výnosy a sklizeň při vysoké zralosti hroznů s koncentrovanou chutí. Specializuje se na bohatá červená vína z odrůd Cabernet Franc, Merlot, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Vína se vyznačují výraznou vůní, opulentnostní, charakterem terroir a předpokladem k rozvoji na láhvi.

Nejprodávanější

2 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.