Il Paradiso di Manfredi

Manfredi

Il Paradiso di Manfredi je malý producent DOC vín Brunello v jižním Toskánsku, který si zakládá na tradičních postupech. Vína pěstují přirozeně, bez herbicidů a hnojiv, s mnoha prvky biodynamického zemědělství. Historie vinařství sahá do 50. let minulého století, kdy vinař Manfredi Martini koupil se svou ženou Fortunatou panství s vinicí „Il Paradiso“.

il paradiso

Vinařská oblast: Střední Itálie

Vinařská podoblast: Toskánsko

2,5 ha vinic

9 tisíc lahví ročně

1962 založeno

V roce 1962 se Manfredi dal na pěstování vína a v roce 1967 pak spolu s dalšími vinaři z okolí založil Consorzio del Brunello di Montalcino.Vinice na kopci Montalcino má 2,5 hektaru, pěstuje se zde výhradně odrůda Sangiovese Grosso a na Brunello jsou vyhrazeny celé 2 hektary. Průměrné stáří révy je kolem 30 let.

Vinařství každoročně produkuje asi 9 000 lahví špičkových vín Rosso di Montalcino (Červené z Montalcina), Brunello di Montalcino a Brunello Annata Riserva.

Průměrná nadmořská výška 330 m a orientace na severovýchod dává spolu s mikroklimatem, složením půdy a věnovanou péčí na vinohradě i ve vinařství hroznům jedinečné vlastnosti a vyváženost. Každý rok zde vznikají vína, která vás zaujmou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.