Vinařství Válka

Vinařství_Válka

Vinařství Válka najdete v Jihomoravském kraji, na rozhraní mezi okresy Brno – Venkov a Břeclav, přímo pod svahy dominanty místní lokality – kopce Výhonu. Je považováno za nezaměnitelný klenot moravského terroir. Jejich vášeň k vinařství je zřetelně patrná ve všem, co dělají. Zasvěcenost a láska k přírodě jsou základem jejich filozofie. Odrážejí svůj terroir ve vínech s maximální péčí o každý vinohrad.

Logo_claim

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

11ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1991založeno

Vinařství Válka zvolilo cestu BIO organického vinařství, kde se snaží ideálně nezasahovat do vína. Bez použití kvasinek a s minimem síry vznikají vína, která jsou nejen lahodná, ale i autentická. Ruční sběr, spontánní kvašení a starostlivá péče jsou klíčovými prvky jejich procesu, který je pro ně více než jen práce – je to závazek a vášeň

Historie Vinařství Válka není dlouhá, sahá do roku 1991, kdy začala jejich cesta v srdci moravské vinohradnické tradice. Postupným rozšiřováním vlastních vinic, nákupem moderních technologií a obrovským zápalem pro vinařství se dostali tam, kde jsou dnes. Každá láhev, kterou vyrobí, je výsledkem obrovského úsilí a energie, kterou do ní vkládají.

V roce 2001 vinařství otevřelo Vinařský dvůr v malebné obci Nosislav. Zde je možné ochutnat jejich vína, například v létě višňák a na podzim burčák nebo si posedět s vinařem a nechat se unést atmosférou, která je jedinečná stejně jako jejich vína.

Nejprodávanější

6 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.