Zámecké vinařství Bzenec

zvb

Vinařství sídlí v areálu zámku ve městě Bzenec a v historických zámeckých sklepech také pečuje o svá vína. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii obhospodařuje 540 hektarů vinic v několika vinařských podoblastech. Základem jeho přístupu je úcta k přírodě a důraz na odrůdovou charakteristiku, technologickou čistotu a moderní projev všech produkovaných vín.

15002156 (37)

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Slovácká, Mikulovská, Znojemská

540 ha vinic

tisíc lahví ročně

1921 založeno

Po celou historii je vinařství pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, které se nachází ve východním cípu Jihomoravského kraje. V jeho odrůdové skladbě nechybí Chardonnay, Veltlínské zelené, Muškát moravský či Sauvignon, ale klíčovými a strategickými odrůdami jsou Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. A jsou to právě zdejší vinice jako Klínky, s odrůdami Rulandské bílé, Ryzlink rýnský nebo Chardonnay, které se nesmazatelně zapsaly do novodobé historie moravského vinařství.

Pro výrobu originálních moravských vín dnes Zámecké vinařství Bzenec využívá nejmodernější vinařské technologie. Používáním řízené technologie kvašení v kombinaci s osobitým přístupem vyrábí vína nejvyšší kvality, která mají svou duši.

Také proto je osminásobným vítězem Salonu vín ČR a jeho vína bodují v mnoha dalších mezinárodních a tuzemských soutěžích.

Výraznou produktovou řadou je EGO, vlajková loď společnosti. Špičková vína, která v sobě ztělesňují dokonalý výběr nejlepších poloh a hroznů. Pravidelně také získávají ocenění na mezinárodních soutěžích, k tomu vína z řady Ego získala již čtyřikrát titul Šampion Salonu vín Národní soutěže vín.

Nejprodávanější

1 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.