La Reggenza

La Reggenza je vinařství z regionu Veneto, přímo ze srdce historické oblasti Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG. Propojují zde staré rodinné tradice s moderními technologiemi tak, aby vzniklo to nejlepší víno. Vinice jsou v rodině již po čtyři generace, od roku 1924.

La Reggenza 

Vinařská oblast: Veneto

Vinařská podoblast: Refrontolo

ha vinic

tisíc lahví ročně

1924 založeno

Při zpracování vína ve vinařství La Reggenza dbají na nejmenší detaily. Hrozny prochází jemným lisováním, udržuje se konstantní teplota, používají se pouze vybrané kvasnice a vinifikace probíhá v ochranné atmosféře bez přístupu vzduchu.

Důležitou součástí jsou samozřejmě vinice, kam ve vinařství zaměřují většinu pozornosti. Půda je zde obzvláště bohatá na živiny, vinice na svazích kopců mají dostatek slunečního svitu a mikroklima je suché a dobře větrané. Zásadní je respekt k terroir a výběr hroznů nejvyšší kvality. Révu pravidelně prořezávají, produkují optimální množství a sklizeň probíhá ručně.

Hlavním produktem jsou šumivá vína z oblasti, a to od Prosecca v nejvyšší kvalitě až po jednodušší jemně perlivá vína Frizzante. Neméně zajímavá jsou ale tichá vína, ve kterých se odráží typický charakter jednotlivých odrůd, a populární italské destiláty Grappa.

Nejprodávanější

1 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.